Święto Ofiarowania Pańskiego - 02.02.2020r.

2 lutego 2020

1. Dzisiaj o godz. 18.00 Msza Święta z udziałem 1 i 2 Szczepu Pilawskiego.

2. Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 15.00 Wystawienie Najświętszego sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.

4. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. 7 marca organizuje autokarowy wyjazd do Niepokalanowa na pierwszo-sobotni dzień skupienia. Wyjazd z Pilawy o godz. 7.00 a koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii.

5. W ostatnią niedzielę w naszej parafii odbyły się wybory do rady parafialnej. Z poszczególnych dzielnic zostali wybrani:

Dzielnica I  - Stanisława Rędaszka,
Dzielnica II  - Grzegorz Chęć,
Dzielnica III  - Mariusz Wantusiak,
Dzielnica IV  - Andrzej Piłka,
Dzielnica V  - Hanna Michalik,
Dzielnica VI  - Maria Sztylko ,
Dzielnica VII  - Zbigniew Wójcik
Dzielnica VIII  - Robert Ryfka.

W czasie wizyty kolędowej rozdaliśmy 2.450 kart do głosowania, wróciło 648 głosów. Wszystkim parafianom  którzy wybierali swoich przedstawicieli do rady parafialnej serdecznie dziękujemy. Pełna lista rady parafialnej z ilością głosów wywieszona jest w gablocie przed wejściem do kościoła.

6. W czasie wizyty kolędowej w tym roku odwiedziliśmy 1.383 rodziny zamkniętych było 126 mieszkań, co stanowi  9.1% wszystkich parafian. Podczas tegorocznej kolędy zauważamy wzrastającą liczbę osób żyjących bez sakramentu małżeństwa i nie mających przeszkód do jego przyjęcia. Dla nas duszpasterzy jest niepokojące zjawisko wzywające do szczególnej troski o ich przyszłość.