Jasełka Misyjne 2020

25 stycznia 2020

6 stycznia 2020r. uczniowie klasy 4b, jeden uczeń z klasy 3b Paweł Szczekutek i trzej uczniowie z klasy 2c: Tomek Połoczański, Bartek Walecki i Maciek Legat przedstawili jasełka misyjne w kościele parafialnym w Pilawie na rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli. Z uwagi na to, że rok 2020 został ogłoszony rokiem Św. Jana Pawła II, w jasełkach została przypomniana postać tego Wielkiego Polaka. Papież został ukazany jako niestrudzony pielgrzym, wielki przyjaciel dzieci, ich orędownik u Boga i ludzi. W przedstawieniu tym prowadził dzieci z różnych stron świata, aby tu u żłóbka oddawały problemy ludzi zamieszkujących ich kraje. Jasełka zostały przygotowane przez p. Alinę Żołądek, p. Renatę Sikorę i p. Marię Kałaska-Błażejewicz.