XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.10.2019r

13 października 2019

1. Dzisiaj przeżywamy XIX dzień papieski - modlitwą i ofiarą wspieramy Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Harcerze przed kościołem rozprowadzają papieskie kremówki.

Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej ostatni w tym roku różaniec fatimski ulicami naszego miasta.

2.W poniedziałek Odnowa w Duchu Św. Zaprasza na Mszę Św. Ku czci Ducha Św. Po Mszy św. modlitwa różańcowa prowadzona przez wspólnotę.

3. W poniedziałek 14. X Dzień Edukacji Narodowej – naszą modlitwą wspierajmy wszystkich nauczycieli którzy trudzą się i pracują nad kształtowaniem umysłów i serc dzieci i młodzieży, a zmarłych pedagogów polecajmy miłosiernemu Bogu.

We wtorek modlitwa różańcowa w intencji nauczycieli.

4. W piątek 18. X święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia których w tym dniu ogarniamy modlitwą.

5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.

Również w najbliższą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele.

W tym dniu różaniec o godz. 17.30 poprowadzi młodzież w różnych językach.

Taca na cele misyjne.

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny. Pamiętajmy o wcześniejszym sprzątnięciu grobów. Na ławkach i stoliku z prasą leżą kartki wypominkowe na które wpisujemy naszych bliskich zmarłych, oraz dzielnicę zamieszkania. W tym tygodniu przed cmentarzem pojawi się nowy pojemnik na śmieci ekologiczne. Zostanie on umieszczony by zaoszczędzić miejsca w wywożonych kontenerach za które od 1. X płacimy 700 zł za kontener. -było 450 zł.

7. Alumni III roku WSD zapraszają w tym roku na nową sztukę teatralną pt. „Bogami będziecie” Z naszej parafii organizujemy wyjazd dn. 15 listopada o godz. 17.00. Koszt wyjazdu 30 zł.