Parafia Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie

Strona główna

Witajcie Drodzy Parafianie na naszej stronie internetowej.

 

Artykuły

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.10.2019r

20 października 2019

1. Dzisiaj we wszystkich kościołach naszej ojczyzny odbywa się liczenie wiernych biorących udział w niedzielnych praktykach religijnych.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień misyjny w Kościele. W tym tygodniu będziemy darem modlitwy wspierać trudną posługę misyjną i prosić o nowe powołania misyjne. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele misyjne.

3. We wtorek 22 października liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II , a za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczorowej adoracja najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca, oraz dla młodzieży przygotowującej się do sak. bierzmowania.

4. Za tydzień będzie udzielany sak. chrztu św. Spisanie aktów chrztu w najbliższy piątek po Mszy św. wieczorowej. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

5. W najbliższy wtorek z grupą naszych parafian udajemy się na 5-cio dniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Syrakuzach. Prosimy parafian o modlitwę i sami zapewniamy o modlitewnym wsparciu.

6. Dnia 15. XI z naszej parafii organizujemy wyjazd na sztukę teatralną przygotowaną przez kleryków III roku WSD pt „Bogami będziecie” Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii.

7. Przed cmentarzem został wydzielony plac na śmieci ekologiczne. (nie wrzucamy tam plastików) Ma on pomóc w zaoszczędzeniu miejsca w kontenerze wywożonym prze firm EKO-LIDER. Zachęcamy do segregowania śmieci cmentarnych, już dziś prosimy o rozważne stawianie zniczy na cmentarzu.

Kartki wypominkowe można składać w zakrystii.

W ostatnią niedzielę pomiędzy godz. 17.00 a 18.00 sprzed cmentarza zostały skradzione metalowe słupki przygotowane do zbudowania ekologicznego śmietnika. Złodziej poruszał się rowerem do którego miał przyczepiony dwu-kołowy wózek. Może ktoś z parafian o tej porze przebywał przy cmentarzu i widział to zajście. Prosimy o informacje.

Czytaj więcej o: XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.10.2019r

Tydzień misyjny A.D. 2019

19 października 2019

W niedzielę 20 pażdziernika 2019r. rozpoczynamy w Kościele powszechnym tydzień misyjny którego hasłem przewodnim jest: "Ochrzczeni i posłani". Z tej racji zapraszamy w tę niedzielę na godz. 17:30 na różaniec misyjny prowadzony w róznych językach świata. Zachęcamy również do zapoznania się z orędziem papieza Franciszka na Światowy Dzień Misyjny: https://episkopat.pl/oredzie-na-swiatowy-dzien-misyjny-2019/

Czytaj więcej o: Tydzień misyjny A.D. 2019

Wyjazd na sztukę teatralną do Wyższego Seminarium Duchownego diecezji siedleckiej

13 października 2019

Dnia 15 listopada 2019r. o godz. 17:00 z naszej parafii organizowany jest wyjazd do seminarium duchownego diecezji siedleckiej na sztuke teatralną pt. "Bogami będziecie". Koszt 30zł. Zapisy w zakrystii.

 Alumni III roku przedstawią tej jesieni spektakl zatytułowany „Bogami będziecie”. Sztuka zbudowana jest na wzór teatru amerykańskiego, w którym akcja rozgrywa się w jednym pomieszczeniu. Obraduje w nim komisja do spraw przeszczepów, złożona z pracowników kliniki, przedstawiciela opieki społecznej i księdza-prawnika wydelegowanego przez zarząd szpitala. To właśnie klerycy wcieleni w role zadecydują, który z czekających na transplantację pacjentów jako pierwszy otrzyma nowe serce.

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej o: Wyjazd na sztukę teatralną do Wyższego Seminarium Duchownego diecezji siedleckiej

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.10.2019r

13 października 2019

 

 

1. Dzisiaj przeżywamy XIX dzień papieski - modlitwą i ofiarą wspieramy Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Harcerze przed kościołem rozprowadzają papieskie kremówki.

Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej ostatni w tym roku różaniec fatimski ulicami naszego miasta.

2.W poniedziałek Odnowa w Duchu Św. Zaprasza na Mszę Św. Ku czci Ducha Św. Po Mszy św. modlitwa różańcowa prowadzona przez wspólnotę.

3. W poniedziałek 14. X Dzień Edukacji Narodowej – naszą modlitwą wspierajmy wszystkich nauczycieli którzy trudzą się i pracują nad kształtowaniem umysłów i serc dzieci i młodzieży, a zmarłych pedagogów polecajmy miłosiernemu Bogu.

We wtorek modlitwa różańcowa w intencji nauczycieli.

4. W piątek 18. X święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia których w tym dniu ogarniamy modlitwą.

5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.

Również w najbliższą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele.

W tym dniu różaniec o godz. 17.30 poprowadzi młodzież w różnych językach.

Taca na cele misyjne.

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny. Pamiętajmy o wcześniejszym sprzątnięciu grobów. Na ławkach i stoliku z prasą leżą kartki wypominkowe na które wpisujemy naszych bliskich zmarłych, oraz dzielnicę zamieszkania. W tym tygodniu przed cmentarzem pojawi się nowy pojemnik na śmieci ekologiczne. Zostanie on umieszczony by zaoszczędzić miejsca w wywożonych kontenerach za które od 1. X płacimy 700 zł za kontener. -było 450 zł.

7. Alumni III roku WSD zapraszają w tym roku na nową sztukę teatralną pt. „Bogami będziecie” Z naszej parafii organizujemy wyjazd dn. 15 listopada o godz. 17.00. Koszt wyjazdu 30 zł.

Czytaj więcej o: XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.10.2019r

XIX Dzień Papieski

12 października 2019

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.10.2019r

6 października 2019

 

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla rodziców kandydatów do sak. bierzmowania.

2. Jutro 7. X liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej

3. Za tydzień 13. X będziemy przeżywali XIX Dzień Papieski pod hasłem „WSTAŃCIE , CHODŹMY”. W tym dniu tradycyjnie zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Harcerze w tym dniu tradycyjnie rozprowadzają papieskie kremówki.

Za tydzień 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, i różaniec ulicami miasta.

4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w dzień powszedni po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę o godz. 17.30

Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30

Czytaj więcej o: XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.10.2019r

Nabożeństwa Różańcowe

1 października 2019

Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę o godz. 17.30.

Różaniec dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

Czytaj więcej o: Nabożeństwa Różańcowe

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.09.2019r

29 września 2019

 

1. W wtorek rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec przez wstawiennictwo matki Bożej prośmy o łaski tak bardzo potrzebne dla naszych rodzin, ojczyzny i świata. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

We wtorek rozdanie różańców dla dzieci I komunijnych.

Wzorem lat ubiegłych do różańcowej modlitwy zapraszamy: koła różańcowe, grupy modlitwy, wspólnoty, a tak że różne stany i zawody. Chęć udziału prosimy zgłosić w zakrystii.

2. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, o godz, 15.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, i adoracja. O godz. 17.30 różaniec.

Również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, połączone z Mszą Św. Rano i wieczorem.

Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 10.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych.

Za tydzień po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na prace remontowe w naszej parafii. W tym tym tygodniu zostaną zamontowane nowe główne drzwi wejściowe do naszego kościoła, oraz drzwi boczne do zakrystii. Koszt wymiany wszystkich drzwi wyniósł 70.000 zł. Ułożenie kostki na cmentarzu i koszt drzwi spowodował że na dzień dzisiejszy mamy dług wysokości 41.000 zł. Będziemy go spłacać ofiarami z ostatniej niedzieli, oraz ofiarami za opłatki.

Kilka informacji: leżącą kostkę przy bramie cmentarnej można wykorzystać na cmentarzu, lub zabrać do domów. Bardzo prosimy by po zakończonej uroczystości ślubnej przed kościołem nie używać strzelających petard, to bardzo zaśmieca otoczenie kościoła.

4. Panu organiście, dzisiejszemu solenizantowi życzymy dużo Bożego błogosławieństwa, i opieki patrona św. Rafała

Czytaj więcej o: XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.09.2019r

Liga Ministrancka 2019/2020

28 września 2019

Nowy sezon ligi ministranckiej czas rozpocząć.

Czytaj więcej o: Liga Ministrancka 2019/2020

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn - Pratulin

25 września 2019

Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich mężczyzn w 9 diecezjalnej pielgrzymce mężczyzn do Pratulina.

Czytaj więcej o: Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn - Pratulin