Parafia Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie

Strona główna

Witajcie Drodzy Parafianie na naszej stronie internetowej.

 

Artykuły

Ziemia Święta + Jordania - program pielgrzymki

21 października 2017

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii.

Termin: 25 kwietnia - 2 maja 2018 r.

 

Czytaj więcej o: Ziemia Święta + Jordania - program pielgrzymki

XXVIII Niedziela Zwykła - 15 października 2017 r.

15 października 2017

1. Dzisiaj odbyło się tradycyjne liczenie wiernych biorących udział w niedzielnych praktykach religijnych.

2. Za tydzień rozpocznie się Tydzień Misyjny w Kościele, ofiary złożone na tace przeznaczone będą na cele misyjne.

W tym dniu różaniec o godz. 17.30 poprowadzi młodzież KSM w różnych językach.

Tego dnia do naszej parafii przybędzie ks. Mariusz Talaczyński, który przybliży tematykę misyjną, można będzie nabyć pamiątki wykonane przez chrześcijan z Ziemi Świętej.

3. W środę, 18 pażdziernika, Święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia, których w tym dniu ogarniamy modlitwą.

4. W piątek, 20 października,  w par. Wilga odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia Młodzieży naszego dekanatu. Planowany jest wyjazd autokarem o godz. 17.00  sprzed kościoła. Zapisy u ks. Marcina do środy.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny. Pamiętajmy o wcześniejszym sprzątnięciu grobów. Na ławkach i stoliku z prasą leżą kartki wypominkowe – trochę zmienione w porównaniu do poprzednich. Najpierw wpisujemy nazwisko a później imiona zmarłych z danej rodziny. Pamiętajmy, by wpisać nr dzielnicy.

Czytaj więcej o: XXVIII Niedziela Zwykła - 15 października 2017 r.

XXVII Niedziela Zwykła - 8 października 2017 r.

8 października 2017
 1. Dzisiaj przeżywamy XVII Dzień Papieski - modlitwą i ofiarą wspieramy fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.  Harcerze przed kościołem rozprowadzają papieskie kremówki.
 1. W poniedziałek Odnowa w Duchu Św. zaprasza na Mszę Św. ku czci Ducha Św. Po Modlitwie różańcowej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W piątek, 13 października,  ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczorowej różaniec ulicami miasta.
 1. W sobotę, 14 października,  Dzień Edukacji Narodowej – naszą modlitwą wspierajmy wszystkich nauczycieli, którzy trudzą się i pracują nad kształtowaniem umysłów i serc dzieci i młodzieży.
 1. Za tydzień w naszym kościele będziemy gościć Chór Archikatedry Warszawskiej, który przygotuje oprawę Mszy św. o godz. 12.00, a po jej zakończeniu wystąpi z krótkim koncertem. Serdecznie zapraszamy.
  Z tej racji spotkanie kandydatów do sak. bierzmowania zostało przełożone po Mszy św. wieczorowej.
 1. Spotkanie dla młodzieży naszego dekanatu odbędzie się 20 października w par. Wilga. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy w zakrystii.
Czytaj więcej o: XXVII Niedziela Zwykła - 8 października 2017 r.

Dni Muzyki Chóralnej

7 października 2017

W niedzielę, 15 października, zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, którą uświetni występ Chóru Archikatedry Warszawskiej. Artyści zaprezentują się w ramach odbywających się tego dnia w Garwolinie Dni Muzyki Chóralnej. Natomiast uroczysta gala koncertowa rozpocznie się o godz. 16.00 w parafii Przemienienia Pańskiego.

                         

                 

Czytaj więcej o: Dni Muzyki Chóralnej

Grupa modlitwy kontemplacyjnej

6 października 2017

                   

Czytaj więcej o: Grupa modlitwy kontemplacyjnej
Powiększ zdjęcie

Pielgrzymka do Fatimy - 1 - 7 września 2017 r.

3 października 2017

Na początku września grupa parafian wraz z ks. proboszczem  udała się do Portugalii, aby uczcić 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.  Pielgrzymi odwiedzili także: klasztor Santa Maria da Vitoria w Batahli, Nazare, Lizbonę oraz hiszpańską miejscowość Santiago de Compostela, gdzie kończy się znana na całym świecie Droga św. Jakuba.

Czytaj więcej o: Pielgrzymka do Fatimy - 1 - 7 września 2017 r.

XXVI Niedziela Zwykła - 1 października 2017 r.

1 października 2017
 1. Dzisiaj przeżywamy I niedzielę miesiąca - adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych oraz modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach
  Dzisiaj również od godz. 19.00 do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi.
 1. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W tym tygodniu również
  I piątek i I sobota miesiąca, nabożeństwa połączone z Mszą Św. rano i wieczorem. 2 października  wspomnienie św. Aniołów Stróżów, a 7 X Matki Bożej Różańcowej
 1. Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci o godz. 16.30.
 1. Za tydzień, 8 października, będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją!  W tym dniu tradycyjnie zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 2. Za tydzień do naszej parafii przybędą przedstawiciele z kół różańcowych  rodziców modlących się za dzieci i dadzą świadectwa.

 3. Spotkania grupy modlitwy kontemplacyjnej odbywają się w każdy piątek po Mszy św wieczorowej w sali parafialnej.

 4. 15 października  w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do sak. bierzmowania.

 5. Za tydzień po Mszy św. wieczorowej w sali parafialnej będzie wyświetlony film pt. "CHATA", opowiadający o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu.
Czytaj więcej o: XXVI Niedziela Zwykła - 1 października 2017 r.

"Chata" - zwiastun filmu

1 października 2017

W niedzielę, 8 października, po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na projekcję filmu "Chata".

Czytaj więcej o: "Chata" - zwiastun filmu

XXV Niedziela Zwykła - 24 września 2017 r.

24 września 2017
 1. 29 września wypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała .
 1. Za tydzień, w niedzielę, 1 października, rozpoczyna się miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Do tej modlitwy zapraszała Maryja podczas objawień w Fatimie, których setną rocznicę w tym roku obchodzimy.
  Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będziemy przeżywali w dzień powszedni po Mszy św. wieczorowej a w niedzielę o godz. 17.30.
  Różaniec dla dzieci w dzień powszedni o godz. 16.30.

  Do prowadzenia różańca zapraszamy różne ruchy, wspólnoty i koła różańcowe, zainteresowanych prosimy  o zgłaszanie się do zakrystii.
 1. Za tydzień I niedziela miesiąca, adoracja, procesja, (dzieci w strojach komunijnych) i zmianka dla kół różańcowych.
  O godz. 10.00 modlitw za zmarłych polecanych w wypominkach.
 1. Za tydzień o godz. 17.00 w sali parafialnej pierwsza katecheza dla narzeczonych przygotowujących się do sak. małżeństwa.
 1. W sobotę, 7 października, odbędzie się ogólnopolska modlitwa różańcowa pod hasłem „Różaniec do granic” - o jednej porze na całej granicy Polski będzie odmawiana modlitwa różańcowa, do której zapraszani są wierni z różnych parafii. Nasza parafia udaje się autokarem do par. Kostomłoty na granicy z Białorusią. Osoby chętne mogą się jeszcze zapisać w zakrystii – koszt wyjazdu 40 zł.
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tace przeznaczone na prace remontowe.
  W tym roku zostały:  wykończona i wyposażona kaplica Bożego Miłosierdzia, ułożona kostka na bocznych alejkach cmentarza, oraz wybita nowa studnia na cmentarzu. W nowej studni brakuje części naziemnej, o którą nie mogę doprosić się wykonawcy. Studnia została wybita na połączeniu starego i nowego cmentarza na  głębokość 45 metrów, gdzie znaleziono pokład wody, który ma zapewnić wodę nawet w suche lata. W tym roku planujemy jeszcze: wymianę 6 słupów z oświetleniem wokół kościoła oraz wymianę ekranu i rzutnika tekstów, na co przeznaczymy ofiarę z tegorocznych opłatków.
Czytaj więcej o: XXV Niedziela Zwykła - 24 września 2017 r.

XXIV Niedziela Zwykła - 17 września 2017 r.

17 września 2017

 

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywali święta: jutro św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży, a w czwartek, 21 września,  św. Mateusza - Apostoła i Ewangelisty.
 1. Spisanie aktów chrztu w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczorowej.
 1. W piątek, 22 września,  o godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę modlitewną O. Pio.
 1. Konferencje dla narzeczonych przygotowujących się do sak. małżeństwa rozpoczną się 1 października w niedzielę o godz. 17.00 i będą kontynuowane w każdą sobotę o godz. 19.00 oraz niedzielę godz. 17.00.
 1. Od października w naszej parafii rozpocznie spotkania grupa modlitwy kontemplacyjnej pod patronatem Przyjaciół Miłości Miłosiernej, której założycielami są Monika i Marcin Gajdowie. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkania wprowadzające, które odbędą się 22 i 29 września po Mszy św. wieczorowej w sali parafialnej.
 1. Zapraszamy na wyjazd 7 października do parafii unickiej Kostomłoty, aby włączyć się w modlitwę „Różaniec do granic” organizowaną z naszej parafii. Szczegóły na plakacie przed wejściem do kościoła.
Czytaj więcej o: XXIV Niedziela Zwykła - 17 września 2017 r.