Parafia Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie

Galeria zdjęć

Artykuły

Przejdź do - Orszak Trzech Króli 2018

Orszak Trzech Króli 2018

7 stycznia 2018
Przejdź do - Pielgrzymka do Fatimy - 1 - 7 września 2017 r.

Pielgrzymka do Fatimy - 1 - 7 września 2017 r.

3 października 2017

Na początku września grupa parafian wraz z ks. proboszczem  udała się do Portugalii, aby uczcić 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.  Pielgrzymi odwiedzili także: klasztor Santa Maria da Vitoria w Batahli, Nazare, Lizbonę oraz hiszpańską miejscowość Santiago de Compostela, gdzie kończy się znana na całym świecie Droga św. Jakuba.

Przejdź do - Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych

Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych

3 września 2017
Przejdź do - Pielgrzymka do sanktuariów południowej Polski

Pielgrzymka do sanktuariów południowej Polski

7 września 2017

23 - 25 sierpnia grupa parafian wraz z ks. proboszczem udała się na pielgrzymkę do sanktuariów południowej Polski. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili m.in.: Jasną Górę, Nysę, Wadowice oraz Zakopane.

Przejdź do - Młodzieżowa pielgrzymka rowerowa do Woli Gułowskiej

Młodzieżowa pielgrzymka rowerowa do Woli Gułowskiej

2 września 2017

W poniedziałek 28 sierpnia odbyła się młodzieżowa pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium Matki Bożej w Woli Gułowskiej. Po drodze odwiedziliśmy między innymi: rodzinną parafię księdza Marcina w Kłoczewie, kopiec Henryka Sienkiewcza w Okrzei, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Naszą rowerową wyprawę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem u ks. Pawła Pajdosza w parafii Okrzeja.

Przejdź do - Odpust parafialny - 28 maja 2017 r.

Odpust parafialny - 28 maja 2017 r.

29 maja 2017

28 maja w sposób szczególny obchodziliśmy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, gdyż jest ono połączone z odpustem parafialnym. O godz. 12.00 ks. Leszek Dąbrowski - ekonom diecezji siedleckiej i nasz były wikariusz - odprawił uroczystą Mszę Św. w intencji wszystkich parafian. W swojej homilii podkreślał za św. Pawłem, abyśmy byli płomiennego ducha w służbie Panu i okazywaniu miłości braterskiej, abyśmy nie zwlekali w czynieniu dobra i uczynków życzliwości.  

Przejdź do - Pielgrzymka Rodzin do Górek - 27 maja 2017 r.

Pielgrzymka Rodzin do Górek - 27 maja 2017 r.

28 maja 2017

W sobotę, 27 maja, z naszej parafii wyruszyła Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach.  W Roku Maryjnym chcieliśmy zawierzyć Matce Bożej wszystkie rodziny z naszej parafii, a szczególnie te zagrożone kryzysem czy rozpadem. Po błogosławieństwie udzielonym przez ks. proboszcza uformowaliśmy zwartą kolumnę i pod przewodnictwem ks. Pawła Pajdosza udaliśmy się na ponad 20 km pątniczy szlak.

Czytaj więcej o: Pielgrzymka Rodzin do Górek - 27 maja 2017 r.
Przejdź do - Poświęcenie kaplicy Bożego Miłosierdzia - 23 kwietnia 2017r.

Poświęcenie kaplicy Bożego Miłosierdzia - 23 kwietnia 2017r.

24 kwietnia 2017

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia do naszej parafii przybył ksiądz biskup ordynariusz diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda. Podczas uroczystej mszy św. o godz. 18.00 dostojny gość dokonał poświęcenia bocznej kaplicy kościoła, w której odtąd sprawowany będzie sakrament pokuty. Szczegółowa relacja na stronie http://www.podlasie24.pl/garwolin/kosciol/pilawa-poswiecenie-kaplicy-bozego-milosierdzia-20a7e.html 

Przejdź do - Procesja rezurekcyjna 2017

Procesja rezurekcyjna 2017

18 kwietnia 2017

W niedzielę rano uroczystą procesją rezurekcyjną rozpoczęliśmy świętowanie Dobrej Nowiny o zmartwychwstaniu Chrystusa. 

Przejdź do - Triduum Paschalne 2017

Triduum Paschalne 2017

18 kwietnia 2017

W Wielki Czwartek Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy Triduum Paschalne. Podczas tej Najświętszej Ofiary wspominaliśmy wydarzenia z Wieczernika, a szczególnie ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Symboliczne obmycie nóg wybranym mężczyznom przez księdza proboszcza, przypomniało zebranym parafianom, że wszystko w Kościele powinno się odbywać w duchu służby bliźniemu tak, jak nauczał Jezus Chrystus. Na zakończenie uroczystości Ciało Chrystusa zostało procesjonalnie przeniesione do ciemnicy.

Czytaj więcej o: Triduum Paschalne 2017