Parafia Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie

Ogłoszenia parafialne

Artykuły

XIII Niedziela Zwykła - 1 lipca 2018r.

1 lipca 2018

1. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca od godz. 20.00 do 21.00 wstawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

2. Jutro liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej -patronki naszej parafii a w Kodniu Diecezjany dzień chorych.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00, również w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.

4. W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele o godz: 7.00 9.00 11.00 i 19.00.

5. Za tydzień w niedzielę zbiórka ofiar do puszek na KUL

6. Za tydzień 8.VII o godz. 21.00 na parkingu przy kościele będzie wyświetlony film pt. „Miasto 44” na który zapraszają MGOK i nasza parafia.

7. W mienionym tygodniu rozpoczęły się prace przy wymianie dachu na naszym kościele i potrwają ok. 4 tygodni.

Zdjęte stare odeskowanie z dachu jako materiał na opał będzie można nabyć wcześniej zgłaszając w zakrystii.

8. Wszystkim parafianom za dar modlitwy w mojej intencji zwłaszcza w ostatnim czasie składam serdeczne podziękowanie.

Uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela - 24 czerwca 2018r.

24 czerwca 2018
 1. Od dnia wczorajszego rozpoczął się czas wakacyjnego odpoczynku. Przypominamy, że wakacje to czas wolny od szkoły, ale nie od spotkań z Bogiem i obowiązków religijnych.
 2. W dniu jutrzejszym planowane jest rozpoczęcie prac związanych z wymianą dachu na naszym kościele na blachę TYTAN-CYNK. Osoby, które były zainteresowane pozostałościami po remoncie dachu i wcześniej się zgłosiły do parafii zapraszamy po ich odbiór od najbliższego wtorku.
 3. W miesiącu lipcu i sierpniu Msze Święte w niedziele w naszym kościele o godz.: 7:00, 9:00, 11:00 i 19:00.
 4. W czasie wakacji spowiedź w dni powszednie przed Mszami Świętymi.
 5. W piątek 29 czerwca uroczystość dwóch wielkich Apostołów św. Piotra i Pawła. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie biskup pomocniczy naszej diecezji ks. bp. Piotr Sawczuk - otoczmy Go naszą modlitwą. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Za tydzień I niedziela miesiąca. Adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych po Mszy o 11:00.  O godz. 10:00 modlitwy za zmarłych z dzielnicy VIII.
 7. Za tydzień w niedzielę o godz. 17.00 konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych przed sakramentem chrztu świętego, który będzie udzielany w miesiącu lipcu i sierpniu.
 8. Za tydzień w niedzielę po Mszy wieczorowej od godz. 20:00 do 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 9. Dziękujemy scholi dziecięcej naszej parafii za piękny śpiew podczas Mszy Swiętych o godz. 12:00 w niedzielę w ciągu roku. W ramach podziękowania we wtorek odbędzie się ognisko, wyjazd spod plebanii o godz. 15:00.  Jeżeli  pogoda nie dopisze, zapraszamy dzieci śpiewające w scholii na Plabanię na godz. 15:00
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary przeznaczone na wymianę dachu na naszym kościele.
 11. W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi ks. prałat Jan życzymy mu obfitości Bozych darów na każdy dzień życia.

XI Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2018 r.

16 czerwca 2018
 1. W poniedziałek, 18 czerwca, o godz. 18.00 Msza Św. ku czci Ducha Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Św.
 1. Za kilka dni koniec roku szkolnego. Za zdobytą wiedzę, rozwijane talenty, zechciejmy podziękować nie tylko utrudzonym nauczycielom, ale i Panu Bogu.
  Zakończenie roku szkolnego w kościele dla uczniów kl. III gimnazjum w czwartek o godz. 15.30, dla pozostałych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w piątek o godz. 8.00. Wcześniej zapraszamy do skorzystania z sak. pokuty.
 1. W piątek o godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez grupę modlitewną O. Pio, a po Mszy św. wspólna adoracja. Również w piątek po Mszy św. wieczorowej spisanie aktów chrztów, przed sak. chrztu udzielanym w niedzielę o godz. 10.30. Rodziców i rodziców chrzestnych zapraszamy do wcześniejszego korzystania z sak. pokuty.
 1. Za tydzień nasze miasto obchodzi Dni Pilawy i 110 – lecie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Orkiestry Dętej OSP. Msza św. w tej intencji będzie odprawiona za tydzień o godz. 12.00.

X Niedziela Zwykła - 10 czerwca 2018 r.

10 czerwca 2018
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej będzie wyświetlony film pt. „Młody Mesjasz” - w czasie projekcji harcerze w sali obok zajmą się dziećmi.
 1. W dniu jutrzejszym młodzież naszej parafii z rąk ks. bp. Piotra Sawczuka przyjmie sak. bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 1. 12 czerwca we wtorek ks. Marcin Gnyszka wraz ze swoimi kolegami kursowymi będzie obchodził 3 rocznicę święceń kapłańskich. Na Mszy św. o godz. 18.00 wspierajmy go darem modlitwy.
 1. 13 czerwca kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które wyjątkowo rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00. Po Mszy św. procesja ulicami miasta.
 1. Za tydzień o godz. 12.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji przedszkola z racji jubileuszu 70. rocznicy jego działalności.
 1. Zapisy na diecezjalne spotkanie młodzieży w Pratulinie „Jerycho Młodych” do wtorku u ks. Marcina.
 1. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 w sali parafialnej odbędzie się organizacyjne spotkanie przed planowaną w lipcu pielgrzymką do Gruzji i Armenii.
 1. Skauci Europy działający przy naszej parafii zapraszają na Mszę św. szczepów w najbliższą niedzielę o godz. 18.00.

IX Niedziela Zwykła - 3 czerwca 2018 r.

5 czerwca 2018
 1. Dzisiaj włączmy się w ogólnopolską zbiórkę ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 1. Trwa oktawa Ur. Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczorowej procesja wokół naszej świątyni. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków ziół i kwiatów i Msza św. w intencji mieszkańców Pilawy z racji poświęcenia pól.
 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ( w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), a sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00.
 1. Trwa nowenna do Ducha Św. przed sak. bierzmowania, który będzie udzielony naszej młodzieży 11 czerwca przez ks. bp. Piotra Sawczuka.
 1. W sobotę, 9 czerwca, w naszej diecezji centralne uroczystości obchodów 200-lecia istnienia diecezji z udziałem Episkopatu Polski. Główne uroczystości odbędą się w Siedlcach w najbliższą sobotę o godz. 10.00, na które organizujemy wyjazd autokarowy. Osoby chętne mogą się zapisywać w zakrystii.
 1. Za tydzień, w niedzielę, o godz. 10.30 uczniowie kl. IV będą przeżywali rocznicę I komunii św. W najbliższy czwartek o godz. 19.15 spotkanie organizacyjne w kościele.
 1. W sobotę 9 VI o godz. 9.00 spowiedź dla kandydatów do sak. bierzmowania, a o godz. 9.30 dla uczniów kl. IV.
 1. Dziękujemy harcerzom działającym w naszej parafii za zorganizowanie 1 czerwca gry miejskiej dla dzieci z naszego miasta.

Uroczystość Trójcy Świętej - 27 maja 2018 r.

27 maja 2018
 1. Dzisiaj od godz.19.00 do 21.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 1. W najbliższy czwartek Ur. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 z procesją eucharystyczną ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy. Zapraszamy parafian do włączenia się w przygotowanie ołtarzy, by pomóc tym, którzy od lat angażują się w tę pracę.
  W tym dniu tradycyjnie poświęcenie pól rozpocznie się o godz.17.00 z obu stron Pilawy zakończone Mszą św. w kościele o godz. 18.00.
  Oktawa Ur. Bożego Ciała z procesją wokół kościoła po mszy św. wieczorowej.
  Dzieci z kl. III zapraszamy  w strojach komunijnych.
 1. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 10.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach z dzielnicy VII, procesja i zmianka dla kół różańcowych.
  W najbliższą niedziele o godz. 12.30 Mszę św. jubileuszową w 50 rocznicę kapłaństwa odprawi ks. prałat Jan Jaworski. Na koniec Mszy św. przewidziane błogosławieństwo dla dzieci. Homilię wygłosi ks. kanclerz kurii ks. Jan Babik.
 1. W najbliższy piątek rozpocznie się miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św. wieczorowej a w niedzielę o godz. 17.40.
 1. 1 czerwca w Dzień Dziecka harcerze działający przy naszej parafii organizują grę miejską dla dzieci z kl. 3, 4, 5 i 6. Gra rozpocznie się o godz. 14.00 przy kościele – zapisy w zakrystii lub przez stronę internetową.
 1. W najbliższy piątek o godz. 22.30 z parkingu przy kościele wyjazd na spotkanie młodych do Lednicy. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem w środę o godz. 17.00 w sali parafialnej.
 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w środę po Mszy św. wieczorowej i piątek o godz. 10.00.
 1. W sobotę 2 VI na Mszy św. wieczorowej rozpocznie się nowenna do Ducha Św. przed sak. Bierzmowania, który będzie udzielony 11VI o godz.18.00 w naszym kościele.
 1. Za tydzień 3VI ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 1. 16 i 17 czerwca w Krakowie -Łagiewnikach odbywa się czuwanie modlitewne grup O. Pio. W programie wyjazdu zaplanowano zwiedzanie centrum Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 9.00  koszt ok. 90.00 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. W dniu wczorajszym lektorzy naszej parafii w turnieju piłki nożnej Ligi Ministranckiej zajęli II miejsce i zostali wicemistrzami. Również wczoraj w par. Warszawice odbyła się II-ga parafiada dekanatu osieckiego. Młodzież reprezentująca naszą parafię drużynowo zajęła I miejsce. Lektorom i młodzieży gratulujemy zwycięstwa a opiekunom dziękujemy za opiekę i poświęcony czas.
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remont dachu, który rozpocznie się dopiero w czerwcu przed wakacjami.

V Niedziela Wielkanocna - 29 kwietnia 2018r.

28 kwietnia 2018

1. Dzisiaj po mszy wieczornej od godz. 19:00 do 21:00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

2. W najbliższym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dzień powszedni po Mszy Świętej wieczorowej a w niedzielę o godz. 17:40.

3. W czwartek 3 maja będziemy przeżywali Uroczystość NMP Królowej Polski oraz rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja. Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00, 10:30 i 18:00.
Podczas Mszy Św. o godz. 10:30 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, o godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 18:00.

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą Świętą rano i wieczorem.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca. Adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych. O godz. 10:00 modlitwy za zmarłych z dzielnicy VI.

7. Za tydzień w niedzielę o godz. 17.00 konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych przed sakramentem chrztu świętego, który będzie udzielany w miesiącu maju i czerwcu.

8. W dniach 1-3 czerwca planowany jest z naszej parafii wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży do LEDNICY. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii do 14 maja.

9. Rocznica pierwszej I Komunii Świętej w naszej parafii będzie przeżywana 10 czerwca w czasie Mszy Świętej o godz. 10:30.

10. Grupa naszych parafian przebywa obecnie na pielgrzymce do Ziemi Św. Prosimy o modlitwę ich intencji.

11. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary przeznaczone na wymianę dachu na naszym kościele.

12. W dniu jutrzejszym spotkanie z dziećmi przed pierwszą Komunią Św. o godz. 16:30 dla grupy z 13 maja i o godz. 19:00 dla grupy z 20 maja.

IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza - 22 kwietnia 2018r.

22 kwietnia 2018

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w całym Kościele.

 2. Jutro 23 IV przeżywamy Uroczystość Św. Wojciecha głównego patrona Polski, a w środę 25 IV wspomnienie św. Marka. Jutro także o godz. 17.00 w sali parafialnej spotkanie grupy O. Pio a o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w kościele przez wstawiennictwo św. O. Pio i adoracja.

 3. W sobotę, 28 kwietnia, w Niepokalanowie w 100 rocznicę śmierci O. M. Kolbego odbędzie się dzień modlitw za kapłanów organizowany przez apostolat MARGARETKA. Szczegółowy program spotkania wywieszony w gablocie przed kościołem.

 4.Spisanie  aktów chrztu w piątek po Mszy św. wieczorowej przed sak. chrztu udzielanym w najbliższą niedzielę o godz. 10.30.

 5. W środę, 25 kwietnia, grupa naszych parafian udaje się na pielgrzymkę do Ziemi Św. Prosimy o modlitwę i sami zapewniamy o modlitwie w tym szczególnym miejscu.

 6. Z naszej parafii planowany jest wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży do Lednicy w dniach 01 - 03 czerwca 2018 r. Koszt wyjazdu 90 zł. Zapisy do 14 maja u ks. Marcina.

III Niedziela Wielkanocna - 15 kwietnia 2018r.

15 kwietnia 2018

 1. Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Biblijny pod hasłem „ Weźmijmy Pismo Święte

Odnowa w Duchu Św. z tej racji dzisiaj po każdej Mszy św. rozdaje fragmenty z Pisma Św – zabierzmy je do domu i rozważmy w ciszy co Bóg do nas mówi.

Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Zaprasza na spotkania we wtorki po mszy Św. Wieczorowej, a w drugi poniedziałek miesiąca na Mszę Św ku czci Ducha Św i adorację Najświętszego Sakramentu.

 2. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na dekanalne czuwanie młodzieży w najbliższą sobotę do parafii Warszawice. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina do czwartku.

 3.1 9 maja Wspólnota Odnowy w Duchu Św organizuje jednodniowy wyjazd do Częstochowy na ogólnopolskie czuwanie wspólnoty. Zgłoszenia u p. Barbary Stryjniak - koszt wyjazdu 60 zł.

II Niedziela Wielkanocna, Bożego Miłosierdzia - 8 kwietnia 2018 r.

8 kwietnia 2018
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA w Kościele. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Akt poświęcenia   się  Bożemu Miłosierdziu.
  Również dzisiaj o godz. 19.00 w sali parafialnej będzie wyświetlony film pt. „Cuda z nieba”. W czasie projekcji filmu harcerze w sali obok zaopiekują  się małymi dziećmi.
 1. Jutro, 9 kwietnia,  będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania NMP. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. Podczas Mszy św. będzie można podjąć zobowiązanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Również jutro o godz. 18.00 Msza św. ku czci Ducha Św.
 1. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Biblijny przeżywany pod hasłem „Weźmijmy Pismo Święte”.
 1. Skauci Europy działający przy naszej parafii zapraszają na Mszę Św. szczepów w najbliższą niedzielę o godz. 18.00.

 2. Również w niedzielę za tydzień po Mszy św wieczorowej spotkanie dla rodziców i kandydatów do sak. bierzmowania.

 3. W najbliższą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz książek o tematyce: religijnej, duchowej i historycznej.

 4. Dziękujemy harcerzom za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej.