15 maja 2020

Droga młodzieży przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, oraz drodzy rodzice.

Przypominamy, że czasie epidemii bezpośrednia odpowiedzialność za przygotowanie do bierzmowania spoczywa na rodzicach kandydatów.

Trwamy w okresie Wielkanocnym. W trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo nigdy nie możemy zapomnieć o trosce o nasze życie duchowe, aby trwać w łasce uświęcającej, poprzez skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania. Sakrament pokuty i pojednania sprawowany jest w naszej parafii z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w dni powszednie przed lub w trakcie Mszy Świętej rano i wieczorem.

Pomimo trwającej epidemii przypominamy o obowiązku wynikającym z trzeciego przykazania kościelnego: Przynajmniej raz w roku w Okresie Wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Czas na przyjęcie Komunii Wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej tj.07.06.2020r. Proszę rodziców o zatroszczenie się w tej kwestii życia duchowego swoich dzieci. W celu zachowania zasad bezpieczeństwa prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni tydzień przed Niedzielą Trójcy Świętej.

Jednym z elementów formacji przygotowania do sakramentu bierzmowania w tym czasie powinno być rozważanie Słowa Bożego. Proszę, abyście rozpoczynając od od 18.05.2020r. co tydzień czytali po jednym rozdziale Ewangelii według św. Marka.

Po przeczytaniu każdego rozdziału powyżej podanej Ewangelii w swoich dziennikach duchowych streśćcie bądź napiszcie: co dany fragment mówi do mnie (jak go rozumiem, co wynika z niego w kontekście mojego życia).

Po 18 czerwca z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych odbędzie się indywidualne spotkanie z Wami w obecności waszych rodziców/opiekunów. Na spotkaniu odbędzie się rozmowa z ostatniego czasu domowego przygotowania do bierzmowania i egzamin z modlitw. Wtedy przejrzę wasz indeks i zeszyt duchowy, dlatego proszę na bieżąco uzupełniać wszystkie wpisy i notatki.

Materiał na egzamin z pacierza publikuje poniżej (czytaj więcej).

Życzę owocnego czasu, aby czytane przez was Słowo Boże nie było odklepane i zaliczone, ale rozważane.

W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, kandydaci powinni znać następujące modlitwy:

1.  Modlitwa Pańska;
  22. Grzechy Cudze;
  23. Anioł Pański;
  24. Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  25. Tajemnice Różańca Świętego i w jakie dni je odmawiamy.