III Niedziela Wielkanocna - 26.04.2020 r.

26 kwietnia 2020

1.  W dniu dzisiejszym przeżywamy "Niedzielę Biblijną" , która rozpoczyna tydzień biblijny w Kościele. W tym szczególnym tygodniu zachęcamy do czytania i rozważania ewangelii  wg. Św. Mateusza.

W dniu dzisiejszym o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 20.00 przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w godzinach przedpołudniowych będzie trwała do końca kwietnia, natomiast adoracja popołudniowa od godz. 15.00 będzie kontynuowana bez zmiany, a w maju będzie zakończona o godz. 18.00 nabożeństwem majowym a następnie Mszą św. W niedzielę nabożestwo majowe o godzinie 17:40.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywali I piątek i I sobotę miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą Świętą rano i wieczorem.

Za tydzień I niedziela miesiąca, modlitwy za zmarłych z dzielnicy VI, adoracja Najświętszego Sakramentu, miesięcznik Różaniec do odebrania w zakrystii. Nie ma zmianki dla kół  różańcowych, dlatego Msza św. o godz.. 12.00, a nie o 12:30.

4. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza Święta w intencji ojczyzny o godz. 10.30 transmitowana przez stronę internetową parafii.

Liturgiczny obchód uroczystości N. M. P. Królowej Polski został przeniesiony na sobotę 2 maja. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Dlatego Msza Święta wieczorem będzie sprawowana z uroczystości N. M. P. Królowej Polski, a nie z IV Niedzieli Wielkanocnej.

5. W sobotę 2 maja o godz. 19.00 konferencja przed sakramentem chrztu udzielanym w maju i czerwcu.

6. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone  w ostatnią niedzielę miesiąca na prace gospodarcze w parafii.