Przygotowanie do bierzmowania w czasie epidemii

22 marca 2020

W tym trudnym czasie epidemii przygotowanie do bierzmowania nie zostało zawieszone. Trwa nadal w innej formie. We Mszy świętej niedzielnej uczestniczymy w domu za pośrednictwem mediów (na stole na biały obrusie stawiamy krzyż, a obok zapalone świece i uczestniczymy we Mszy tak jak byśmy byli w kościele, wraz ze śpiewem czy też odpowiedziami klęknięciem w stronę krzyża ). Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową odmawiamy w domu za pośrednictwem mediów. Pamiętajmy o modlitwie rano i wieczorem w intencji o ustąpienie epidemii. W czasie epidemii odpowiedzialność za przygotowanie do bierzmowania spoczywa na rodzicach kandydatów.

Pomomio tego, że nie odbywają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne to powinniśmy wysłuchać rekolekcji zamieszczonych na naszej stronie internetowej.

Będąc w domu przypomnijcie sobie modlitwy (które wypisywaliście na katechezie w zeszycie), gdyż po zakończeniu epidemii odbędzie się pierwszy egzamin z znajomości modlitw.

Wszystkich otaczamy naszą modlitwą.