Akcja "Paczka na Kresy"

23 listopada 2019

Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w świątecznej akcji "PACZKA NA KRESY" organizowanej przez fundację "Kresy w potrzebie - Polacy Polakom".

Nasi rodacy za wschodnią granicą niejednokrotnie żyją w bardzo trudnej sytuacji materialnej. W geście solidarności chcemy wysłać  na Białoruś i Litwę świąteczne paczki. Będziemy zatem zbierać produkty żywnościowe, chemię domową, medykamenty i  środki opatrunkowe.  Świetnym załącznikiem do paczek będą kalendarze na  rok 2020 o tematyce związanej z Polską a także kartki świąteczne z życzeniami. Uwaga : Nie zbieramy ubrań, zabawek, artykułów papierniczych, książek i podręczników.

Akcję w naszej parafii koordynować będzie wspólnota Domowego Kościoła. Dary będą przyjmowane w sali katechetycznej na plebanii w  najbliższą środę (27 listopada) i piątek (29listopada) po Mszy Świętej wieczorowej oraz za tydzień, w niedzielę (1 grudnia) po każdej Mszy Świętej.

Otwórzmy nasze serca, nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka, poświęćmy czas i serce ludziom czekającym na naszą pomoc!