Koncert muzyki organowej

22 października 2015

W niedzielę, 18 października mogliśmy wysłuchać w naszym kościele koncertu organowego w wykonaniu młodych artystów pochodzących z Łukowa. Na nowych organach zagrał Mateusz Rzewuski absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz laureat wielu prestiżowych konkursów krajowych i międzynarodowych.

Towarzyszyła mu sopranistka – Dominika Cholewińska, która ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną. W programie koncertu znalazły się utwory najbardziej znanych kompozytorów, m.in. Mozarta, Bacha czy Schuberta, a także utwory improwizowane. Pomimo deszczowej aury, wydarzenie muzyczne przyciągnęło wielu parafian, którzy z uwagą wysłuchali kompozycji wielkich klasyków w przepięknym wykonaniu utalentowanych muzyków.