Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28 kwietnia 2019r.

28 kwietnia 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA w Kościele.
  2. Ze względu na dzisiejszą niedzielę Miłosierdzia Bożego adoracja wieczorna, która tradycyjnie odbywa się w niedzielę przed pierwszym piątkiem miesiąca zostaje dzisiaj przeniesiona na godzinę Miłosierdzia Bożego od godz. 15:00 do godz. 16:00. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i akt oddania się Bożemu Miłosierdziu. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  3. Z okazji dzisiejszej uroczystości w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Pilawie będzie wyświetlony film o Miłosierdziu Bożym pt. MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE w trzech seansach o godz. 15.00, 00  i 19.00. Polecamy ten film i zachęcamy do jego obejrzenia. Bilety do nabycia przed wejściem do sali kinowej.
  4. Za tydzień w niedzielę rozpocznie się tydzień biblijny. Ofiary złożone za tydzień na tacę będą przeznaczone na Caritas Diecezji Siedleckiej.
  5. W dniu jutrzejszym (29 kwietnia) po Mszy wieczorowej spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  6. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski.
  7. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dzień powszedni po Mszy Świętej wieczorem, a w niedzielę o godz. 17:40.
  8. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.30.
  9. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.
  10. W piątek 3 maja będziemy przeżywali uroczystość N.M.P. Królowej Polski oraz 228 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. Podczas Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  11. W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie św. Floriana patrona strażaków.
    O wszystkich strażakach, którzy narażają swoje życie by ratować życie innych pamiętajmy w naszych modlitwach.
  12. W sobotę (4 maja) o godz. 19.00 i w niedzielę (5 maja) o godz. 17.00 odbędzie się konferencja przed sak. chrztu św.udzielanym w miesiącu maju i czerwcu.
  13. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 9.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach z dzielnicy VI. Natomiast po Mszy o godz. 10:30 adoracja, procesja wokół kościoła oraz zmianka dla kół różańcowych. Na procesję zapraszamy dzieci w strojach komunijnych.
  14. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:30 odbędzie się w naszym kościele koncert Skautów Europy Środowiska Garwolińsko-Pilawskiego. Podczas koncertu będzie można usłyszeć teksty Pisma Świętego i nauczania Koscioła odnoszące się do Matki Bożej oraz tradycyjne pieśni Maryjne. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyty Ad Mariam Europa, na która składają się piesni Maryjne z 11 krajów Europy i swiata. Nabywając płytę będzie można wesprzeć skautów z naszego powiatu w zbieraniu srodków na ich wyjazd wakacyjny – wspólną wędrówkę przez Włochy do Rzymu. Serdecznie zapraszamy na koncert.
  15. Grupa naszych parafian przebywa obecnie na pielgrzymce do grobu ojca Charbela w Libanie. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  16. Składamy serdeczne podziękowanie lektorom i harcerzom za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznych
  17. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na prace remontowe w naszej parafii składane w ostatnią niedzielę miesiąca.