XXII Niedziela Zwykła - 2 września 2018 r.

2 września 2018

1. W poniedziałek, o godz. 8.00 Msza św. z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, połączona z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Po Mszy św. uczniowie kl. 1- 4 udają się do szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego, a uczniowie kl. 5 - 8 i 3 kl. gimnazjum udają się na uroczystości przed pomnik, a później do szkoły.

2. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o godz.15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. W I piątek nabożeństwo wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.

3. W najbliższy wtorek, o godz. 16.30 odbędzie się pierwsza po wakacjach próba scholi dziecięcej, kolejne spotkania będą się odbywały w piątki o godz. 16.30. Również po wakacjach wznawia spotkania chór parafialny, chętne osoby zapraszamy do powiększenia grona śpiewających na chwałę Panu Bogu.

4. Chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy na pierwsze spotkanie w środę o godz. 16.00 w kościele.

5. W piątek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla uczniów kl. 8 szkoły podstawowej i 3 kl. gimnazjum – kandydatów do sak. bierzmowania.

6. Od września wznawia spotkania grupa modlitwy kontemplacyjnej pod patronatem Przyjaciół Miłości Miłosiernej. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy pragną wejść na drogę rozwoju duchowego opartego na duchowości „pustych rąk” oraz wiernej modlitwy słowem Pisma Świętego. Spotkania odbywają się w piątki po Mszy św. wieczorowej.

7. Burmistrz miasta i gm. Pilawa zaprasza na uroczystość związaną z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości "PILAWA DLA NIEPODLEGŁEJ", która odbędzie się 8 września o godz. 16.00 przed Urzędem Miasta i Gminy w Pilawie. Tam również odbędzie się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

8. Przed kościołem u ministrantów można nabyć cegiełkę wykonaną z blachy tytan-cynkowej, którą został pokryty dach naszego kościoła, jako wsparcie przy spłacie zadłużenia za wykonaną pracę. Cegiełki są w nominałach: 20, 50, 100 i 200 zł.