Orszak Trzech Króli - 2016

6 stycznia 2016

6 stycznia ulicami Pilawy po raz drugi przeszedł Orszak Trzech Króli.   O godz. 12.00 w naszym kościele rozpoczęła się Msza św. sprawowana przez ks. Pawła Pajdosza. W przygotowanej na to święto homilii, ks. wikariusz przypomniał zebranym parafianom rzeczywisty wymiar uroczystości Objawienia Pańskiego. Zachęcał, abyśmy tak jak Trzej Mędrcy ze Wschodu udający się na spotkanie z Narodzonym Zbawicielem, nieustannie poszukiwali Chrystusa w swoim życiu, a szczególnie w drugim człowieku.

Po zakończonej Mszy Św. przed ołtarz wyszli uczniowie ze szkoły podstawowej, którzy pod opieką p. katechetki - Aliny Żołądek i p. wychowawczyni – Anny Bylinki, przygotowali jasełka. Młodzi aktorzy w swoim przedstawieniu zwrócili uwagę na trudną sytuację dzieci w różnych krajach na świecie. Na zakończenie zebrano ofiary do puszek na pomoc misji Bousso w Czadzie, gdzie proboszczem jest ks. Stanisław Tymoszuk, wieloletni duszpasterz parafii w Garwolinie.