Lednica 2018

19 czerwca 2018

2 - 3 czerwca młodzież z parafii i okolic wzięła udział w spotkaniu młodych na Polach Lednickich. Jest to wydarzenie zapoczątkowane przez O. Jana Górę, w którym w tym roku uczestniczyło ok 85 tyś. osób.  Lednica 2018 była pełna ciekawych i wyjątkowych zdarzeń.

Ewangelię podczas mszy przeczytała niewidoma dziewczyna. Prezydent Andrzej Duda natomiast tańczył i śpiewał razem z wiernymi podczas oficjalnego rozpoczęcia spotkania młodych na Lednicy. „To wydarzenie buduje chrześcijaństwo w całej Polsce"- mówił  Prezydent RP odniósł się  on też do odzyskania niepodległości przez Polskę: ,,Pan Bóg cieszy się, że jesteście. Cieszy się cała Rzeczpospolita. W tym szczególnym roku mija 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Pokazywaliśmy wielokrotnie, że potrafimy o nią walczyć: pod Grunwaldem, pod Wiedniem, czy pod Warszawą w 1920 roku ".

Młodzież z naszej parafii pod opieką księdza prefekta Marcina Gnyszki oraz 4 opiekunów również uczestniczyła w tym wydarzeniu. Było to 50 uczestników, uczniów gimnazjum, których radość towarzyszącą wydarzeniu można oglądać na fotorelacji z wydarzenia.