Uroczystość Chrystusa Króla - 26 listopada 2017 r.

26 listopada 2017
  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. O godz. 10.00 modlitwy za zmarłych z dzielnicy VII i VIII a po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa.
    Dzisiaj także po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  1. Za tydzień rozpoczyna się adwent – jest to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i duchowo przygotowani, by doświadczyć radości Bożego Narodzenia
  1. Od najbliższej niedzieli będzie można nabyć tradycyjną świecę caritasowską na stół wigilijny.
  1. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca, nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.
    Za tydzień I niedziela miesiąca, adoracja i zmianka dla kół różańcowych.
  1. Msze św. roratnie w naszym kościele odprawiane będą w każdą środę i sobotę o godz. 7.00 poprzedzone śpiewem godzinek o 6.40.
  1. Ołatki na stół wigilijny zostaną poświęcone w najbliższą niedzielę, a harcerze rozniosą je do naszych domów w sobotę 9 grudnia.
  1. W sobotę, 8 grudnia, w par. Św. O. Pio w Warszawie odbędzie się VII Adwentowy Dzień Skupienia. Grupa O. Pio organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Zapisy w zakrystii.
  1. 10 grudnia (niedziela) po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sak. bierzmowania.
  1. Nasza parafia wraz z biurem podróży ORBIT TRAVEL organizuje samolotową pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w terminie od 31 lipca do 9 sierpnia 2018 r. Koszt pielgrzymki 4.200 zł + 200 USD. Szczegółowy  program znajduje się na stronie naszej parafii. Zapisy w zakrystii.
  1. Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za dzisiejsze ofiary, które przeznaczymy na wymianę oświetlenia wokół naszego kościoła. Prace są w trakcie realizacji - w tym tygodniu będą ukończone.
  1. Grupa starszych ministrantów w dniu wczorajszym awansowała do drugiej rundy ligi ministranckiej w piłkę nożną. Gratulujemy awansu.
  2. W najbliższy czwartek o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza Świeta w intencji ks. Proboszcza z racji imienin. Niech uczestnictwo w tej Eucharystii będzie naszym wyrazem wdzięczności i życzliwości za jego posługę w naszej parafii.