V Adwentowy Dzień Skupienia

14 grudnia 2015

W sobotę, 12 grudnia grupa czcicieli św. Ojca Pio z naszej parafii uczestniczyła w V Adwentowym Dniu Skupienia dla Grup i Czcicieli św. Ojca Pio  z terenu Warszawy i okolic. Spotkaniu, które odbyło się w Sanktuarium Św. Ojca Pio w Warszawie przy ul. Gen. E. Fieldorfa 1, towarzyszyła życzliwa, miła, niemal rodzinna atmosfera.

Mszę św. odprawił i pasterskiego błogosławieństwa udzielił biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej J. E. Ks. biskup Marek Solarczyk. Wiodącym tematem głoszonych konferencji, z uwagi na ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Miłosierdzia, było:  „Miłosierdzie Boga względem człowieka”. Krajowy duszpasterz O. Roman Rusek OFMCap zapoznał zebranych z kalendarium wydarzeń w 2016 roku. Grupa została zaproszona na Wielkopostny Dzień Skupienia  do Warszawy.