Uroczystość Trójcy Świętej - 11 czerwca 2017 r.

10 czerwca 2017

1. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. ku czci Ducha Św., na którą zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Św.

2. We wtorek, 13 czerwca, o godz. 18.00 Msza św. a po niej różaniec fatimski ulicami naszego miasta.

3. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 (z procesją eucharystyczną ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy) i wieczorem o godz.18.00. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych. Zapraszamy  chętnych parafian do włączenia się do budowy ołtarzy, by pomóc tym, którzy od lat angażują się w tę pracę . W tym dniu tradycyjnie poświęcenie pól rozpocznie się o godz. 17.00 -  jedna procesja od strony Lipówek a druga od strony Osiecka, zakończone Mszą św. w kościele o godz. 18.00.

4. W terminie 23 - 25 sierpnia planujemy trzydniową pielgrzymkę autokarową na południe Polski do sanktuariów: Częstochowa, Olesno, Opole, Kamień Śląski, Wadowice, Zakopane - Krzeptówki, Kielce. Koszt pielgrzymki z podróżą, noclegami i posiłkami 330 zł. Zapisy w zakrystii.

5. Prośba do parafian i gości biorących udział w sakramencie małżeństwa, by po zakończonej Mszy św. na zewnątrz kościoła nie używać „petard”, które strasznie zaśmiecają otoczenie kościoła, co jest później trudne do posprzątania. Będziemy jeszcze o to prosić pod koniec Mszy św. ślubnej.

6. Wraz z końcem czerwca kończą posługę w naszej parafii ks. Paweł i ks. Łukasz. Ks. Łukasz odchodzi kontynuować swoją pracę doktorską, a ks. Paweł decyzją ks. biskupa zostaje przeniesiony na nową parafię. Za pomoc ks. Łukaszowi podziękujemy w niedzielę 25 czerwca o godz. 9.00 a ks. Pawłowi 29 czerwca o godz. 18.00.

7. Od kilku miesięcy Caritas Polska w odpowiedzi na apel Episkopatu Polski o działanie na rzecz uchodźców syryjskich realizuje program Rodzina Rodzinie. Polega on na finansowym wsparciu przez okres 6 miesięcy konkretnej syryjskiej rodziny z Aleppo lub z obozów dla uchodźców w Libanie. Do akcji mogą się włączyć osoby indywidualne, rodziny, środowiska i instytucje. Pragniemy, aby to dzieło podjęła także nasza wspólnota parafialna. By naszym półrocznym patronatem można było  objąć przynajmniej jedną z takich rodzin potrzeba, abyśmy zgromadzili kwotę w wysokości 3060 zł.

W tym celu przez dwie niedziele tj. 11 i 18 czerwca po każdej mszy świętej członkowie wspólnoty Domowego Kościoła z naszej parafii będą prowadzić zbiórkę do puszek.

Tak uzyskane środki w całości zostaną przeznaczone na wsparcie wybranej, potrzebującej rodziny. Więcej informacji na temat programu, sytuacji w Syrii i rodzin objętych pomocą znajduje się na stronie http://rodzinarodzinie.caritas.pl/

Nie bądźmy obojętni na dramat ofiar wojny i odpowiedzmy na apel Papieża Franciszka: „Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować”.