IV Niedziela Wielkanocna - 7 maja 2017 r.

7 maja 2017

1. Dzisiaj w IV niedzielę wielkanocną rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

2. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Mszę św. ku czci Ducha Św. w poniedziałek, 8 maja, o godz. 18.00.

Wspólnota organizuje także w dniu 20 maja 2017 r. wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Św. Zgłoszenia przyjmuje p. Barbara Stryjniak.

3. W poniedziałek, 8 maja, będziemy przeżywali uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

4. W sobotę, 13maja, wypada 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu o godz. 18.00 Msza św. w naszym kościele i procesja ulicami miasta.

5. Za tydzień w naszym kościele uroczystości I komunijne – w tym dniu Msze św. będą odprawiane o zmienionych godzinach: 7.00,  9.00 i 11.30 - I komunijna oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00.

Osoby niezwiązane z dziećmi pierwszokomunijnymi zapraszamy na Msze św. bez udziału dzieci.

Spowiedź dla dzieci i rodziny w sobotę od godz. 9.00.

6. 3 czerwca nasza parafia organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży w Lednicy, zapisy do 14 maja. Koszt wyjazdu 80 zł.

7. Na teranie naszej gminny otwarto Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej, którego siedziba mieści się przy ulicy Letniskowej 4 w Pilawie.

Ośrodek udziela bezpłatnej pomocy prawnej i materialnej oraz wsparcia psychologicznego osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

8. Na cmentarzu trwają prace przy ogradzaniu nowej części cmentarza, a w dniu wczorajszym rozpoczęły się już prace przy układaniu kostki na alejkach bocznych cmentarza.