III Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2017 r.

30 kwietnia 2017

1. Dzisiaj rozpoczyna się IX Tydzień Biblijny – jest on okazją do pogłębienia rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma Św. oraz kształtowania duchowości i kultury biblijnej.
  1. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali Uroczystość NMP Królowej Polski oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny, a po jej zakończeniu nastąpi część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej w Pilawie oraz koncert melodii patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej.
  1. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18.00.

2. Najbliższy piątek i sobota to I w tym miesiącu. Nabożeństwa wynagradzające połączone z Mszą św. rano i wieczorem.  W sobotę o godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

3. Za tydzień I niedziela miesiąca. Adoracja, procesja i zmianka dla kół różańcowych. O godz. 10.00 modlitwy za zmarłych z dzielnicy VI. O godz. 17.00 konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych  przed sak chrztu św., który będzie udzielany w maju i czerwcu.

4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dzień powszedni po Mszy św. wieczorowej a w niedzielę o godz. 17.40.

5. 12 maja w par. Sobienie Jeziory odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla Młodzieży. Wyjazd z naszej parafii w piątek o godz. 16.30, zapisy w zakrystii.

6. 14 maja dzieci z kl. III będą w naszej parafii przeżywały swoją I komunię św. W tym dniu będą zmienione godziny Mszy św. Msza św. pierwszokomunijna o godz. 9.00 i 11.30 . Pozostałe Msze św. o godz: 7.00,16.00 i 18.00.

7. W dniach 3 i 4 czerwca br. planowany jest z naszej parafii wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży do LEDNICY. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii  do 14 maja br.

8. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii. W tym i następnym miesiącu przeznaczymy je na koszty związane z powiększeniem cmentarza. Prace się już rozpoczęły, ale ze względu na pogodę zostały przerwane. Po niedzieli będą  kontynuowane.
    W ostatnią niedzielę do puszek na potrzeby Syrii złożyliśmy  4.560.50zł i 1 euro.

9. Przez posługę ks. bp. od tygodnia służy nam kaplica Bożego Miłosierdzia. To w niej udzielany jest sakrament pokuty, w zamykanych konfesjonałach, dających większą dyskrecję i komfort spowiedzi, a przez swoje wyciszenie także okazję do lepszego przygotowania się do tego sakramentu. Można w niej także przeżywać Mszę św., odprawić dziękczynienie po przyjęci komunii św. czy uciszyć płaczące dziecko. W ciągu dnia można pomodlić się do Bożego Miłosierdzia.