Pielgrzymka do Fatimy

14 stycznia 2017

W związku ze 100 - leciem objawień Matki Bożej w Fatimie parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Hiszpanii i Portugalii w terminie 1 - 7 września 2017 r.

Program:

DZIEŃ 1: 01.09.2017  LOTNISKO LIZBONA – HOTEL W FATIMIE

Spotkanie z pilotem na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 15:00. Wylot do Lizbony 17:10. Przylot do Lizbony około 20:15. Przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: 02.09.2017  FATIMA – ALJUSTREL I VALINHOS, NOCLEG W FATIMIE

Śniadanie. Msza Święta (Fatima). Następnie zwiedzanie sanktuarium (Fatima). Popołudniu spacer/droga krzyżowa do ALJUSTREL & VALINHOS - miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków; udział w nabożeństwach religijnych w Sanktuarium; obiadokolacja, nocleg Fatima. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

DZIEŃ 3: 03.09.2017 COIMBRA - BRAGA, NOCLEG W OKOLICY PORTO LUB BRAGI

Śniadanie w hotelu. Msza Święta (Fatima). Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Następnie przejazd do BRAGI – jednego z najstarszych miast Portugalii, kolebki chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie kościoła Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Kolacja i nocleg w okolicy Porto lub Bragi.

Uwaga: W Coimbrze możliwość nawiedzenia Klasztor Santa Teresa (Carmelitas) gdzie przebywała Siostra Łucja – uzależnione od dostępności.

DZIEŃ 4: 04.09.2017 SANTIAGO DE COMPOSTELA, NOCLEG W OKOLICY PORTO LUB BRAGI

Wcześnie rano, po śniadaniu, przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA (SPAIN), najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela. Walking tour z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie katedry (grupowe zwiedzanie , wymaga wcześniejszej rezerwacji i obecności lokalnego przewodnik), która stanowi sanktuarium  św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Msza Święta w katedrze (uzależnione od dostępności ). Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 5: 05.09.2017  PORTO + TRANSFER DO HOTELU W OKOLICY LIZBONY

Po śniadaniu zwiedzanie PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m. in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsce w Porto, Igreja de São Francisco - kościół świętego Franciszka (grupowe zwiedzanie wymaga lokalnego przewodnika) i Sé Catedral. Opcjonalnie rejs po rzece DOURO a następnie wizyta w jednej z wytwórni win Porto – degustacja (zawarta w cenie). Transfer do hotelu w okolicy Lizbony. Kolacje i nocleg.

Msza Święta w Porto lub w innej miejscowości podczas tour ( uzależnione od dostępności).

Uwaga: czasami grupy Pielgrzymkowe zatrzymują się w SANTAREM gdzie staramy się zorganizować prywatną Mszę Św. (Sanktuarium Cudu Eucharystycznego), możemy tez zatrzymać się w SINTRA - to nieduże miasteczko  położone jest w zalesionym terenie, w pobliżu Lizbony. Przez wieki Sintra była rezydencją kolejnych portugalskich władców.

Dzień 6:  06.09.2017  CALODZIENNE ZWIEDZANIE LIZBONY, NOCLEG W HOTELU W OKOLICY LIZBONY

Po śniadaniu przejazd do centrum LIZBONY. Pierwszy postój w słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitow, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Czas wolny na zwiedzanie kościoła (grupowe zwiedzanie - wynajęcie audio guides, wymaga lokalnego przewodnika) i klasztoru. Degustacji słynnego ciastka "pastel de Belem". Następnie zwiedzimy najstarsza dzielnice Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza Św w kościele Św. Antoniego w Lizbonie (uzależnione od dostępności). Na koniec zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i płacy w Lizbonie: Praça do Comercio, Plac Rossio (serce z Lizbony) Rua Augusta, Restauradores. Kolacja i nocleg.

Uwaga: Panoramiczne zwiedzanie lub krotki postój w nowoczesnej dzielnicy Parque das Nações (główna  atrakcja Oceanarium  – uzależnione od dostępnego czasu.

DZIEŃ 7: 07.09.2017  TRANSFER NA LOTNISKO W LIZBONIE

Śniadanie w hotelu lub breakfast box. Transfer na lotnisko w Lizbonie..

Wylot do Warszawy o godz. 11:20.

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

ILOŚĆ DNI

Cena za osobę

7 dni / 6 HB

Grupa min. 45 osób  3100 zł